LSI Cambridge Dil Okulu

LSI Cambridge Dil Okulu

Etkileyici Cambridge şehri, üniversitesiyle ünlü olmakla birlikte, en zor beğenen uluslararası öğrencilere bile sayısız olanak sunan canlı ve hareketli bir kenttir. Güzel mimari eserler, müzeler ve sanat galerileriyle dolu Cambridge, İngiliz kültürünü özümsemek isteyen herkes için bir cennettir. Büyük öğrenci nüfusu dolayısı ile bağımsız mağaza ve restoranlar açısından zengin bir kent olan Cambridge, canlı müzik, tiyatrolar ve komedi gösterileriyle dolu renkli gece hayatı ile de İngiltere’de İngilizce öğrenmek isteyen herkes için ideal bir tercihtir.

Dil okulumuz Cambridge’de İngilizce eğitim için harika bir fırsat sunar. Tren istasyonuna ve hareketli kent merkezine yakın, sakin bir yerleşim bölgesinde yer alan LSI Cambridge, İngilizce öğrenmek için mükemmel bir ortam sağlar. Yaz aylarında, yakınlardaki bir üniversite kampüsünden de yararlanırız. İster TOEFL/TOEIC/IELTS sınavlarına hazırlanmaya yönelik bir programı, ister Cambridge Sınavı Kursunu, ister Standart ESL/EFL kurslarımızdan birini seçin, LSI Cambridge’in mükemmel konumundan ve aralarında 10 tam donanımlı derslik, bir öğrenci salonu ve ücretsiz internet erişimi sunulan bir bilgisayar odasının da bulunduğu zengin imkânlarından faydalanacaksınız.

Cambridge: Cambridge, tarihi dokusuyla klasik bir İngiliz şehridir. Dünyanın en iyi 5 üniversitesinden biri olan Cambridge Üniversitesine ev sahipliği yaptığı için öğrencilere hem akademik hem sosyal anlamda birçok olanak tanır. Londra’ya trenle 40 dakikalık mesafeye sahiptir.  Şehir içi ulaşım otobüs hatlarıyla kolayca sağlanabilir ancak bunun yanında bisikletle ulaşım da oldukça yaygındır.

LSI Cambridge: LSI’ın kendine özgü eğitim esaslarına göre geliştirdiği ders içeriklerine ek olarak sosyal aktivitelerle öğrencilerin dil gelişimi desteklenir. Şehir içinde ve dışında tarihi, mimari ve kültürel gezilerin yanı sıra öğrenciler için düzenlenen mangal partisi ve gece kulübü gibi etkinlikler oldukça popülerdir.

Okulun Konumu: Şehir merkezinde canlı bir yerleşim bölgesinde bulunan okul, tren istasyonuna da oldukça yakındır.

Konaklama: Aile yanı ve yurt konaklama seçenekleri mevcuttur.

Donanım: İnteraktif derslerin yürütüldüğü 12 sınıf, maksimum 15 kişilik sınıflar, ücretsiz wi-fi hizmeti ve öğrenci dinlenme salonları.

Sunulan Programlar: Her ders 50 dakikadır. Genel İngilizce(20), Yoğun İngilizce(25 veya 30), İş İngilizcesi (20GI+10), Sınav Hazırlığı(20, 24 veya 30), Akademik İngilizce(25) kursları sunulur.

Premium kurslar: Bire Bir(20,30,40 veya 50), 9 Günlük Kompakt Kurs(82 veya 92)

LSI ONLINE ÖĞRENME PORTALI: Kişiye özel oluşturulan hesaplarda, öğrencilerin sınav sonuçlarına ulaşabilmesi, ek derslerini takip etmesi, sınıf içinde öğrendiklerini pekiştirmesi ve özel öğrenme hedefi oluşturması amaçlanır.