LSI San Francisco / Berkeley Dil Okulu

LSI San Francisco / Berkeley Dil Okulu

San Francisco Körfezi kenarında yer alan Berkeley şehri, merkezinde California Üniversitesi kampüsünün bulunduğu cıvıl cıvıl bir öğrenci kentidir ve California’da İngilizce öğrenmek isteyen herkes için ideal bir merkezdir. Kafeleri, mağazaları, restoranları ve gece hayatı ile capcanlı bir kent olan Berkeley, San Francisco ve Körfez Bölgesi’nin geri kalanındaki tüm cazibe merkezlerine kolay erişim imkânı sunar.

LSI San Francisco/Berkeley, Berkeley’in tam merkezinde, otobüs ve metro istasyonlarına yakın bir konumda, Üniversite kampüsüne birkaç sokak uzaklıkta ve restoranlar, kafeler, sinemalar ve kitapçı dükkanları ile dolu bir bölgede yer alır. Okulun sunduğu olanaklar arasında, açık ve kapalı ortak kullanım alanları, ücretsiz internet erişimi sağlayan bir bilgisayar odası ve öğrenciler için bir kaynak kütüphane bulunur; özetle ABD’de İngilizce öğrenirken becerilerinizi geliştirmek için ihtiyaç duyabileceğiniz her şey elinizin altındadır. Dil okulumuz resmi bir TOEIC sınav merkezidir; dolayısıyla sınava okulda girebilirsiniz. Ayrıca TOEFL ve Cambridge Sınavı (CAE ve FCE)’na hazırlık kursları ve daha genel İngilizce programlar da sunarız.

Berkeley: Berkeley şehri, San Francisco körfezine uzanıp, University of California kampüsü etrafında olmasından dolayı kafeler, mağazalar ve gece hayatıyla ünlenmiş canlı bir öğrenci şehridir.

LSI San Francisco: Berkeley San Francisco’nun sunduğu imkanlardan faydalanabilmek için oldukça geniş bir sosyal ortam sunmaktadır. Okulun Wine Country ve Monterey Yarımadası’na geziler düzenlemektedir.

Okulun Konumu: Berkeleyin merkezinde bulunan iki katlı bir binadadır. Okul istasyona, UC Berkeley kampüsüne birkaç dakika uzaklıktadır.

Konaklama: Aile yanı ve yurt konaklama seçenekleri mevcuttur.

Donanım: Maximum 15 kişilik, 9 dersliği olan LSI Boston’da, ücretsiz Wi-Fi kullanımı ve öğrenci dinlenme salonu da bulunmaktadır.

Sunulan Programlar: Dersler 50 dakika olup; Genel İngilizce (20), Yoğun (25 ve 30) İş İngilizcesi (20+5 ya da 10), Akademik kurslar, TOEFL, IELTS ve küçüklere yönelik İngilizce programları sunulur.

LSI EĞİTİM PORTALI: Online öğretim sisteminde test sonuçlarınıza ulaşabilir, birebir ders öncesi hazırlanıp çalışmalarınızı kaydedebilirsiniz ve öğrendiklerinizi pekiştirebilirsiniz.