Bu Site LSI Dil Okulu Tanıtım Sitesidir. Okulun Resmi Sitesi Değildir.
Lsi, LSI Dil Okulu, LSI Dil Okulları, LSI ingilizce, LSI Dil Kursu, Lsi Dil Kursları
Ana Sayfaya Dön | LSI Dil Okulu | LSI Yaz Okulları | Fotoğraflarla LSI | Bize Ulaşın
Lsi fransa Yaz Okulları Yaz Kampı Macera Kampı

LSI FRANSA DİL OKULLARI

LSI FRANSA MERKEZİ


 

 

 

 

 

 

 

 PARİS

Okul 18. yüzyıldan kalma bir binada şehrin tarihi merkezinde yer alır. Louvre Müzesi, Place Vendome, Opera ve bohem Rue St. Honore bölgesine son derece yakındır. Okulda haftasonları Fransa’nın çeşitli bölgelerine geziler düzenlenir. Dünyanın tüm büyük kentleri gibi Paris’te de yaşam son derece hızlıdır. Sanat ve kültürün başkenti olan bu şehirde dünyanın en güzel eserlerini de görebilirsiniz. Notre Dame, St. Suplice, Museé D’Orsay, Quatier Latin daha sayısız güzellikte yerleri içinde barındırır.

 

Fransa'nın romantik başkenti Paris, 1000 yılı aşkın süredir ülkenin politik ve ekonomik merkezi olmuştur. Şehir; Notre Dame ve Sacre Coeur'ün muhteşem dini ihtişamından, Eyfel Kulesi'nin harika mimarisine, Louvre Müzesi ve Pompidou Merkezi'nin dünya standartlarındaki koleksiyonuna kadar sayısız etkinlik sunmaktadır. Fransa'nın kara ve demir yolları Paris'ten başlayarak tüm ülkeye yayılmaktadır. Şehrin güneyindeki sanayi bölgesinde tabakhaneler, çimento, bira ve tütün fabrikaları bulunmaktadır. Uçaklar, lokomotifler, elektrikli araçlar, kimyasal maddeler ve ilaçlar, Paris'in sanayi ürünleri arasındadır. Paris aynı zamanda Fransa'nın film yapım merkezidir. Parisli şehir sakinleri genellikle insanlardan kalabalık içindeyken ölçülü bir ses tonuyla konuşmalarını beklerler. Trende ya da metroda yüksek sesle konuşan insanlara bakışlarıyla rahatsızlıklarını belirtirler. Genellikle işten dönen bu insanlar yorgun olduklarından gürültüden oldukça rahatsız olurlar. Paris'te yaşayanların geniş çoğunluğu turistlerle ilgilenmekten hoşlanmazlar ama kibarca sorulduğunda her Fransız size sorununuzda yardım edecektir. Paris'de yürüyüşe çıkmak yaşanabilecek en büyük zevklerden biridir. Eğer kendinizi sayısız cafe ve dükkana girmekten alıkoyabilirseniz tüm şehri bir iki saat içinde baştan sona geçmek mümkündür. 2012'ye kadar şehrin merkezinin tamamen yürüyerek, bisikletle veya metroyla gezilebilecek hale getirilmesi planlanmaktadır. Bir kaç yıl içinde ise 1. 2. 3. ve 4. bölgelerin trafiğe tamamen kapatılması düşünülmektedir. 
Gidilecek mesafenin iki duraktan az olduğu durumlarda, metroya binmektense yürümek şehri tanımak açısından en iyi seçim olacaktır.

 

 

 

 

 

   

 

 

Konaklama Tipleri: Özenle seçilmiş ailelerin yanında rahat bir konaklama sunan okul, aile yanını tercih etmeyen öğrenciler için öğrenci yurdu veya otel de ayarlayabilmektedir.

SUNULAN PROGRAMLAR

Genel Fransızca Kursları

·          Standart Fransızca Kursu

·          Yoğun Fransızca Kursu

·          Grup ve Birebir Özel Ders içeren Kurslar

·          Akademik Yıl ve Dönem Fransızca Kursları

Sınav Hazırlık Kursları

·          DELF Hazırlık Kursu

·          TEF Hazırlık Kursu

·          CCIP Hazırlık Kursu

·          CFP Hazırlık Kursu

·          DFM Hazırlık Kursu

·          CFS Hazırlık Kursu

·          CFTH Hazırlık Kursu

·          DFA1 Hazırlık Kursu

Profesyonellere Yönelik Executive Kurslar

·          Birebir Executive Dersler

·          9 Günlük Kompakt Kurs (Yoğun Birebir Özel Dersler)

 

larına kayıt için bize ulaşabilirsiniz

Lsi dil okulları


Lsi yaz okulu

hangi dünya ülkelerinde hizmet veriyoruz? hangi şehirlerdeyiz?


Share/Bookmark Copyright © 2009-2018 LSI Dil Okulları - lsidilokulu.com